You are currently viewing Brak miejsca na dysku Mac – pomoc i oczyszczenie Mac.

Brak miejsca na dysku Mac – pomoc i oczyszczenie Mac.

Brak miejsca na dysku Mac – pomoc i oczyszczenie Mac

Pomoc w sytuacji gdy brak miejsca na dysku Mac zaczyna zagrażać poprawnej pracy Mac. Czyszczenie dysku Maca:

Brak miejsca na dysku Mac - dlaczego brakuje miejsca?

Obecnie w większości nowych komputerów montowane są szybkie dyski SSD. Niestety wraz z ich szybkością przychodzi ich cena. Dlatego wielu producentów decyduje się na zamontowanie względnie małych dysków SSD. Bardzo często powoduje to sytuacje, w której użytkownik przesiada się z komputera posiadającego 1000 GB na 120 GB pamięci. Jednocześnie telefony wyposażone są w coraz lepsze aparaty fotograficzne tworzące coraz lepsze zdjęcia i filmy. Niestety coraz lepsze zdjęcia i filmy oznaczają coraz większe pliki zajmujące więcej miejsca na dysku twardym maca gdy zgrywamy je na nasz komputer.

Poczta email również przeżyła zmianę. Obecnie wykorzystujemy email do przesyłania wielkich plików multimedialnych. Wszystkie te załączniki kończą na naszym dysku jeśli korzystamy z klientów pocztowych (np. Thunderbird, Outlook, Mail).

Inne programy typu gry czy programy użytkowe również zajmują coraz większą ilość miejsca. Wszystko to powoduje że mamy coraz mniej dostępnej przestrzeni dyskowej.

Brak miejsca na dysku Mac - objawy barku miejsca.

Najczęściej zauważanym objawem braku miejsca na dysku jest niemożność wykonywania operacji przenoszenia większych ilości danych. Innym objawem jest wyskakujące ostrzeżenie o kończącym się miejscu na dysku startowym. Jeśli wyskakuje takie ostrzeżenie to sytuacja jest pilna. Jeśli dysk startowy zostanie zapełniony to mogą wystąpić problemy z uruchamianiem Maca. Innym objawem często nie zauważanym od razu jest spowolnienie działania Maca. Dzieje się tak dlatego że dyski SSD najlepiej pracują mając dostępne co najmniej 10 procent swojej pojemności.

Brak miejsca na dysku Mac - możliwe rozwiązania.

Najlepszym sposobem jest usunięcie danych, które zajmują najwięcej miejsca. W każdym przypadku sugerujemy najpierw namierzyć jaki rodzaj danych lub jaki folder zajmuje najwięcej miejsca i zacząć od tych danych. Można przenieść biblioteki zdjęć na zewnętrzny dysk lub ograniczyć zajętość miejsca przez pocztę. W każdym przypadku mogą to być różne dane. Polecamy nasze usługi jeśli potrzebna jest pomoc profesjonalistów.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz