You are currently viewing Odzyskiwanie zdjęć Mac

Odzyskiwanie zdjęć Mac

Odzyskiwanie zdjęć Mac

Odzyskiwanie zdjęć Mac. Zdjęcia - bardzo ważne dane.Zdjęcia zostały usunięte?

Dysk, na którym znajdywały się zdjęcia został uszkodzony lub sformatowany? Karta z aparatu została sformatowana? Wszystkie te sytuacje przytrafiają się zawsze w sytuacji gdy zdjęcia te nie zostały nigdzie skopiowane. W wielu przypadkach są to zdjęcia z wielu lat. Czasami są to zdjęcia bardzo ważnych dokumentów. W prawie każdym przypadku są to bardzo ważne dane.

Odzyskiwanie zdjęć Mac. Co mogę zrobić?

Najważniejsze w takim przypadku jest zmniejszenie szansy nadpisania danych. Jeśli dysk na którym znajdywały się zdjęcia jest dyskiem z którego korzysta system operacyjny to sugerujemy wyłączyć komputer. Ujmując to inaczej: Jeśli zdjęcia były w komputerze to należy wyłączyć komputer. Jeśli zdjęcia znajdywały się na pendrive lub karcie pamięci to sugeruje się zaprzestanie jej używania. Zwiększy to szanse na odzyskanie zdjęć.

Odzyskiwanie zdjęć Mac. Nadpisanie?

Co to znaczy?Nadpisanie to proces, w którym w miejscu usuniętych danych zapisywane są następne dane. Proces ten utrudnia odzyskiwanie usuniętych danych (w tym zdjęć). Dlatego najważniejsze aby po stwierdzeniu utraty danych natychmiast przestać używać danego nośnika danych. Niezależnie od tego czy jest to dysk naszego komputera czy karta pamięci. Należy pamiętać że system operacyjny cały czas dokonuje odczytu i zapisu danych. Nawet bez udziału użytkownika. Dlatego dobrze jest wyłączyć komputer jeśli to na jego dysku znajdowały się zdjęcia, które należy odzyskać.

Odzyskiwanie zdjęć Mac. Jak ustrzec się takiego problemu w przyszłości?

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z automatycznych form backupu. Backup to po prostu miejsce, w którym są przetrzymywane kopie zdjęć lub innych dokumentów. Bardzo ważnym elementem backupu jest jego automatyczne wykonywanie. Jeśli backup nie jest automatyczny to prędzej czy później i tak dochodzi do konieczności odzyskiwania danych, których użytkownik komputera nie skopiował.

Odzyskiwanie zdjęć Mac. Sprzęt.Niestety wszystkie rodzaje sprzętów są podatne na utratę danych.

Zdjęcia można stracić zarówno z MacBooka (Pro czy Air), Mac'a mini, Mac'a Pro czy iMac'a. Zdjęcia mogą zniknąć z pendrive'a czy karty pamięci.

 

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka
5 przydatnych urządzeń do Twojego MacBooka

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz