Szybkie zdobywanie doświadczenia i tylium w battlestar galactica online

Szybkie zdobywanie doświadczenia i tylium w battlestar galactica online

Informatyka w grach komputerowych:

Oto trik do gry Battlestar Galactica Online. Opis ten (z filmem) pokarze jak szybko z pierwszego poziomu 1 zdobyć poziom 10 za pomocą macro które będzie grało za nas. Dzięki temu rozwiązaniu w ciągu jednej nocy ( 8h działania skryptu ) powinniśmy zdobyć 6 lub 7 poziom, pozostałe 3 poziomy zajmą nam drugą noc. Aby można było wykorzystać mój skrypt potrzebujemy programu do nagrywania macr, ja używam Easy Macro Recorder. Po zainstalowaniu należy skonfigurować 3 skróty klawiszowe służące do rozpoczęcia nagrywania, w moim przypadku jest to alt+shift+Q, drugi skrót służy do zatrzymywania nagrywania, w moim przypadku jest to ctrl+shift+W. Trzeci służył będzie do odtwarzania makra, w moim przypadku jest to Ctrl+Alt+Shift+1.

Tak przygotowani logujemy się do gry Battlestar Galactica Online i udajemy się do systemu alpha ceti gdzie stacjonuje galactica. Po zadokowaniu udajemy się na mostek i odwiedzamy centrum dowodzenia gdzie urzęduję admirał Adama, przydomek stary. Rozpoczynamy rozmowę z nim i tutaj zaczyna się tworzeniu skryptu. Po kliknięciu na jego figurkę w grze pojawi nam się przywitanie, zanim klikniemy w pierwszą opcję dialogową uruchamiamy nagrywanie skryptu, w moim przypadku jest to skrót Alt+Shift+Q, program zapyta nas jak chcemy nazwać nasze macro, wpisujemy naszą nazwę – ja nazwałem ten skrypt – szybki łatwy poziom. Po zatwierdzeniu rozpoczyna się nagrywanie. Przechodzimy przez opcje dialogowe, wybierając pierwszą opcję „Spokojnie i nasz tytuł”, następnie prosimy o dostęp do misji treningowych opcja ta nazywa się: „Chciałbym wrócić do misji treningowych”, następnie wybieramy misje drugą czyli opcja „ Wybierz trening artyleryjski” po chwili zostaniemy przeniesieni do vipera do misji treningowej. Na początku potwierdzamy dialog z starbuck, 2 krotnie klikamy ok i okno rozmowy powinno zniknąć. Powinien pojawić się przed nami bezzałogowiec, za pomocą przycisku „ namierz wrogi cel” niszczymy pierwszy bez załogowiec ( jest to przycisk pod mapą – czerwony celownik w sześcianie).

Następnie po lewej pojawił się nasz drugi cel, ponownie za pomocą przycisku „namierz wrogi cel” bierzemy go na celownik, teraz pozostaje nam jedynie obrócić vipera, do tego wykorzystujemy moduł autopilota który jest na naszym viperze. Po kliknięciu w niego viper sam obróci się na nasz cel. W tym momencie pojawi się nam 3 bez załogowiec ale do zniszczenia go należy użyć rakiet. Zajmuje to zbyt dużo czasu i nie jest opłacalne. Lepiej w tym momencie przerwać misje wybieramy tą opcję po prawej stronie przycisk nazywa się „pomiń tutorial” oraz potwierdzamy przyciskiem dalej. Po chwili znajdziemy się na mostku i znowu rozmawiamy z adamą. W tym momencie należy zakończyć nagrywanie ponieważ wtedy pętla zadziała prawidłowo. Za pomocą kombinacji wcześniej ustalonej zatrzymujemy tworzenie macro, w moim przypadku jest to ctrl+shift+W. Tak stworzone macro powinno nam automatycznie zdobywać poziomy.

Należy je przetestować czy wszystko się dobrze nagrało. Za pomocą skrótu będąc cały czas w grze w trakcie pierwszego wyboru w oknie rozmowy z Admirałem możemy uruchomić nasz skrypt. Najpierw jednak zmieniamy aby nasze macro uruchomione zostało 2 razy jest to możliwe dzięki naszemu programowi w sekcji „Loop Times” po wstawieniu wartości ile razy chcemy uruchomić skrypt możemy go odpalić, należy pamiętać że przy optymalnym nagraniu jedna pętla trwa około minuty, więc wystarczy wstawić tam wartość 700 aby mieć 10 godzin automatycznego klikania, pamiętać należy również o tym że za pomocą klawisza escape możemy zatrzymać odtwarzanie co często zawiesza przeglądarkę ale doświadczenie zdobyte nie jest tracone. Kiedy już ustawimy wartość 3 albo 2 do testu możemy wrócić do gry. Za pomocą skrótu klawiszowego wcześniej ustalonego uruchamiamy nasz skrypt. W moim przypadku jest to skrót Ctrl+Alt+Shift+1. Następnie puszczamy mysz i klawiaturę i sprawdzamy Czy nasz automat działa. Jeśli wszystko będzie ok to powinniśmy zobaczyć jak 2 lub 3 krotnie automatycznie przechodzimy część misji treningowej.

Dzięki temu zyskaliśmy około 100 punktów doświadczenia za misję. Niestety wraz z wzrostem poziomu zmniejsza się ilość zdobywanych za każdego zniszczonego bezzałogowca, ale pamiętać należy że to automat klika za nas. Dodatkowym atutem jest to że na każdą misję w grze Battlestar Galactica Online jesteśmy przez admirała wyposażani w 50 rakiet i około 1000 nabojów, zużywamy o wiele mniej więc zamieniając nadwyżki na tylium dostajemy 1500 tylium na każda misję. Jeśli uruchomimy skrypt z pętlą wielkości 700 razy to dostaniemy około milion tylium. Kiedy już upewnimy się że nasz skrypt dobrze klika to możemy odpalić go na większą ilość, moja rada abyście w czasie tworzenia skryptu klikali wielokrotnie w różne miejsca a nie jeden raz, ponieważ czasem może się ten skrypt przesunąć przez dłuższe wczytywanie.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook