You are currently viewing Yosemite zamiast El Capitan

Yosemite zamiast El Capitan

Yosemite zamiast El Capitan

Instalacja Yosemite zamiast El Capitan: cofnięcie Mac OS na Mac, iMac, MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini. Bez utraty danych. Pomoc w wykonaniu instalacji dowolnego Mac OS na dowolnym Mac.

Yosemite zamiast El Capitan - Dlaczego instalować Yosemite zamiast El Capitan?

El Capitan pomimo bardzo długiego okresu testowego nie jest pozbawiony wad. Wiele programów nie działa na nim poprawnie. Często zdarzają się też sytuacje, w których system po aktualizacji działa wolniej niż działał na poprzednim systemie. W takich przypadkach często użytkownicy decydują się na cofnięcie systemu do poprzedniej wersji Mac OS. Programami najczęściej sprawiającymi problemy są:

  • programy pakietu Office - Word, Excel i Outlook
  • program Mail - domyślny klient poczty w Mac OS
  • AutoCAD - niezwykle ważny program architektoniczny
  • Photoshop - program graficzny

Yosemite zamiast El Capitan - Jakie mogą być problemy?

Firma produkująca komputery z nadgryzionym jabłkiem nie jest zadowolona gdy użytkownik chce cofnąć system. Dlatego po drodze istnieje wiele utrudnień przeciwdziałających sprawnemu cofnięciu systemu.

Największym problemem jest zabezpieczenie danych. Najlepiej skorzystać w takim przypadku z dwój poziomów zabezpieczenia. Polecamy użycie programu Time Machine i dodatkowe ręczne zabezpieczenie danych. Aby przyśpieszyć proces instalacji systemu należy wykonać kopię zapasową danych znajdujących się na Mac. Najlepiej użyć do tego Time Machine. Jeśli system będzie cofany o jeden "numer" np. z 10.10 na 10.9 lub z 10.11 na 10.10 to uda użyć się stworzonej kopii zapasowej do odtworzenia danych. Dzięki temu osiągnięty zostanie system z wszystkimi ustawieniami i programami wcześniej zainstalowanymi przez użytkownika.

W niektórych sytuacjach system ma tak namieszane w ustawieniach że warto rozważyć czystą instalację starszego systemu operacyjnego. Dzięki temu osiągnięty zostanie stan nowego komputera z bardzo szybkim systemem operacyjnym. Jeśli użytkownik nie korzysta nowych funkcji systemu Yosemite lub El Captain to warto rozważyć takie rozwiązanie.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz