Przenoszenie poczty – informatyk.

Przenoszenie poczty – informatyk

Przenoszenie poczty między różnymi programami (Outlook, Thunderbird, Mail), systemami operacyjnymi (Windows, Mac OS) czy serwerami. Pomoc informatyczna podczas przenoszenia jednego lub wielu kont pocztowych. Pomagamy przy przenosinach poczty email niezależnie od systemów operacyjnych, serwerów czy programów pocztowych.

Poczta.

Poczta internetowa to w dzisiejszych czasach bardzo często podstawowe narzędzie pracy. W wielu przypadkach równie ważna jest historyczna poczta. Często e-maile wysłane do klientów są podstawą późniejszych roszczeń. W wielu przypadkach najszybszym sposobem na znalezienie jakiejś oferty jest zajrzenie do maili wysłanych kiedyś. E-maile są więc bardzo często jednymi z najważniejszych danych z jakimi może pracować użytkownik. Dlatego właśnie zachowanie jej po migracji jest takie ważne.

Przenoszenie poczty

Przenoszenie poczty między programami.

Przenoszenie emaili między różnymi programami może być bardzo problematyczne. Większość programów korzysta z różnych sposobów na przechowywanie i organizację poczty. Dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i zawsze najpierw przeprowadzamy analizę zastanej sytuacji. Bardzo ważnym elementem w trakcie takich prac jest wykonanie kopii zapasowej poczty zanim przystąpi się do przenoszenia poczty.

Przenoszenie poczty między systemami operacyjnymi. Windows i Mac OS.

Przenoszenie poczty między różnymi systemami operacyjnymi jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Często okazuje się że takie same programy uruchamiane na różnych systemach operacyjnych mają inne zasady działania. Nie należy się więc kierować tym przy wyborze nowego klienta poczty przesiadając się na Mac OS czy na Windows.

Przenoszenie poczty między serwerami.

Bardzo specyficznym przypadkiem jest przenoszenie poczty między serwerami. Usługa taka jest potrzebna w przypadku gdy np. domena z jakiej korzystamy nie ulega zmianie ale zmienia się usługodawca, któremu płacimy za usługi hostingowe. W przypadku przenoszenia takiej poczty wykonanie kopii zapasowej jest wyjątkowo ważne. Wynika to z faktu przenoszenia poczty pomiędzy serwerami i z tego że bardzo często po wykonaniu przenosin nie będzie dostępu do poprzedniego serwera. Wszystkie nie przeniesione e-maile zostaną utracone.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz