You are currently viewing Czyszczenie MacBooka – Serwis Mac

Czyszczenie MacBooka – Serwis Mac

Czyszczenie MacBooka – Serwis Mac

Profesjonalne czyszczenie MacBooka z niechcianego lub spowalniającego oprogramowania. Przeprowadzamy analizę sprzętu w celu ustalenia co należy w nim naprawić aby działał szybciej. Zaczynamy od sprawdzenia czy system nie jest obciążony programami spowalniającymi go programami. Następnie sprawdzamy obciążenie podzespołów komputera.

Czyszczenie MacBooka i nie tylko.

Pracujemy ze wszystkimi komputerami wyprodukowanymi przez firmę Apple. Zajmujemy się starymi i nowymi Mac, iMac, MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini, Mac Pro czy Mac Serwer.

Czyszczenie MacBooka - dlaczego Mac zwalnia?

Komputery Mac to sprzęt, który na ogół pracuje bardzo szybko i wydajnie. Mamy doświadczenia z Macami z lat 2000-2010, które nadal spełniają swoją rolę u naszych klientów. Niestety nawet te komputery z czasem zwalniają. Najczęściej powodem spowolnienia pracy komputera jest zainstalowanie zbyt nowego systemu operacyjnego. Nowsze Mac OS mają coraz większe możliwości. Niestety wraz z tymi nowymi możliwościami idą coraz większe wymagania dla sprzętu na jakim są zainstalowane. Drugim najczęstszym powodem spowolnienia pracy systemów operacyjnych Mac są programy na nich zainstalowane. Często są to programy działające w tle. Programy te bardzo często wcale nie są używane przez właściciela Mac'a przez cały czas, ale ich gotowość do działania obciąża system.

Czyszczenie MacBooka - co można zrobić aby komputer działał szybciej?

Czyszczenie MacBooka czy innego komputera Mac sugerujemy zacząć od przyśpieszenia programowego. Nasz technik przejrzy sprzęt działający zbyt wolno i wskaże dlaczego komputer działa wolniej niż oczekuje tego użytkownik. Po takiej analizie na ogół udaje się usunąć spowalniające go programy lub oczyścić system przyśpieszając jego działanie.

Następnym krokiem powinno być rozważenie czy Mac ma zainstalowany właściwy system operacyjny. Być może sugerowana będzie zmiana na inny system operacyjny.

Trzecim krokiem jest ewentualne zasugerowanie wymiany podzespołów Mac'a na inne w celu zwiększenia jego mocy obliczeniowych. Najczęściej te sugestie dotyczą wymiany dysku twardego lub zwiększenia ilości RAMu.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz