You are currently viewing iPady dla dzieci
Young boy travels with tablet on train

iPady dla dzieci

iPady dla dzieci

iPady dla dzieci to doskonale narzędzie do prezentowania treści dla dzieci. Powstało bardzo wiele aplikacji przewidzianych specjalnie dla dzieci w każdym wieku. Należy zwrócić uwagę że istnieją głosy sprzeciwu w sprawie dostępu do tego typu urządzeń przez dzieci. Niniejszy artykuł zakłada że dziecko ma dostęp do takowego urządzenia. Artykuł ten wskazać ma na potencjalne zagrożenia wynikające z takiego dostępu oraz na metody rozwiązania tego problemu.

iPady dla dzieci - dostęp do niepowołanych treści.

iPad należący do rodzica ma dostęp do kilku źródeł niepowołanych treści.

  1. Appstore - dostęp do różnych aplikacji.
  2. Strony internetowe zawierające treści niepożądane dla dzieci.
  3. Aplikacje streamujące filmy.

Aby zablokować każdą z tych form należy stosować różne metody.

Appstore jest najłatwiejszą usługą jaką można zablokować. Wystarczy ustawić iPada tak aby wymagał hasła za każdym razem gdy jest pobierana aplikacja a już dziecko nie będzie mogło pobierać sobie aplikacji. Taka sytuacja jest możliwa tylko jeśli nieletni nie poznał hasła do apple id.

iPady dla dzieci - safari i inne przeglądarki.

Strony internetowe są najtrudniejszym elementem do zablokowania. Idealnym rozwiązaniem byłby dostęp tylko do wskazanych stron internetowych. Łatwym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie Safari z dostępnych aplikacji.

iPady dla dzieci - youtube i inne usługi streamujące wideo.

Aplikacje streamujące wideo są również dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa nieletnich korzystających z urządzeń z iOS na pokładzie. Oczywiście można zablokować do nich całkowicie dostęp jednak powoduje to zupełne zablokowanie dostępu do wartościowych treści. Sugerujemy korzystanie z innych aplikacji, takich które oferują możliwość prezentacji tylko wcześniej wybranych filmów.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz