You are currently viewing Jak usunąć program z Maca

Jak usunąć program z Maca

Jak usunąć program z Maca

Jak usunąć program z MacaNie każdy użytkownik Maca wie, jak odinstalować skutecznie dany program i powiązane z nim pliki. Tym więcej problemów sprawi to początkującemu, lub niewprawnemu użytkownikowi Maca.
Jak usunąć program z Maca? Poniżej podajemy Wam kilka informacji i wskazówek, jak sobie poradzić z usuwaniem niechcianych, lub obciążających system aplikacji, plików oraz dodatków. Doradzimy jak oczyścić system, jak przyspieszyć Maca. i jak usprawnić jego działanie.

Jak usunąć program z Maca  - ręcznie

Otwórz przeglądarkę plików Finder. W panelu bocznym wybierz Programy. W katalogu odszukaj program do usunięcia, Zaznacz i przenieś do kosza. Domyślne sprawa usunięcia programu wygląda bardzo prosto. Przeciągnij ikonę programu do kosza. To jednak nie wszystko. Teczka Library kryje w sobie foldery o tytułach usuniętej aplikacji. Są zbędne na dysku.

Jak usunąć program z Maca i inne elementy z systemu - za pomocą programów czyszczących

Możesz to zrobić za pomocą deinstalatora, który przeszukuje dysk i samodzielnie znajduje pliki powiązane usuwanym programem.
Programy czyszczące umożliwiają wyszukiwanie aplikacji przez wybranie akcji lub też przeciągnięcie danej ikony do okna programu. Aplikacje pokażą też liczbę powiązanych z nimi plików. Możesz decydować, które powiązane pliki usunąć. Aplikacje pozwalają ponadto usuwać z systemy Widgety, jak również dodatki okna System Preferences i wtyczki systemowe.

Możesz użyć poniższych programów. Jest to kilka propozycji z większej gamy aplikacji czyszczących Maca ze zbędnego oprogramowania. Warto zaznaczyć, że różne programy wykazują różną wielkość sumaryczną plików zakwalifikowanych do usunięcia.

 

  1. AppZapper
  2. CleanApp
  3. AppCleaner
  4. AppDelete (nie posiada opcji odinstalowania widgetów, dodatków i wtyczek systemowych, usuwa jedynie programy z powiązanymi plikami)
  5. Xslimmer (doskonały do "odchudzenia" systemu)

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.


Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.


Polecamy nasze inne kursy:

 

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz