You are currently viewing Time capsule nie działa – naprawa time capsule

Time capsule nie działa – naprawa time capsule

Time capsule nie działa – naprawa time capsule

Time Capsule nie działa? Zacznijmy od tego co to jest Time Capsule. Time Capsule to urządzenie produkowane przez firmę Apple spełniające bardzo wiele funkcji. Najbardziej przydatną z tych funkcji jest bycie serwerem kopii zapasowych dla programu Time Machine instalowanego wraz z systemem operacyjnym Apple. Dzięki temu mac będzie wykonywać kopie zapisywanych lub edytowanych na nim plików zapewniając w ten sposób ich bezpieczeństwo i możliwość przywrócenia ich w razie potrzeby. Funkcja ta pozwala w razie potrzeby przywrócić dowolną wersję danych zapisaną w różnych okresach tworzenia tych danych. Dzięki temu możemy się cofnąć do takiego pliku jaki był on miesiąc lub dwa miesiące temu.

Sieci - Time Capsule

Dodatkową bardzo przydatną funkcją jest możliwość wykorzystania Time Capsule jako serwera plików - zapewniającego możliwość wspólnej pracy na znajdujących się w nim danych wielu osobom pracującym w jednej sieci. Time Capsule ma oczywiście również możliwość bycia routerem w sieci oraz może tworzyć 3 sieci bezprzewodowe (2,4 GHx, 5 GHz oraz gościnną).

Co mogło się stać? - Time Capsule

Przyczyny uszkodzenia Time Capsule bywają bardzo różne. Często są to skoki napięcia w sieci elektrycznej. W innych przypadkach przyczyną są inne urządzenia w sieci, które wpadają w kolizję z Time Capsule.

Jakie są objawy? - Time Capsule

Najczęstszymi objawami uszkodzenia Time Capsule jest brak dostępu do jego dysku, chociaż udostępnianie internetu za pomocą sieci WiFi nadal działa. Inną możliwością jest całkowity brak możliwości dostania się do urządzenia za pomocą sieci WiFi lub skorzystania z niej do przeglądania internetu. Najgorszym przypadkiem jest sytuacja w której nie ma w ogóle dostępu do Time Capsule zarówno za pomocą sieci WiFi jak i LAN.

Najbardziej widocznym objawem problemów z Time Capsule jest miganie pomarańczowej diody zamiast stałego świecenia zieloną diodą.

Co można zrobić? - Time Capsule

Najważniejszym elementem naprawy Time Capsule jest wykonanie kopii zapasowej danych znajdujących się na niej. Należy pamiętać że Time Capsule pozbawiony jest możliwości wykonywania automatycznych kopii zapasowych swojej zawartości na inne urządzenie.

Następnie należy przystąpić do zmiany ustawień Time Capsule - ma to na celu wykrycie kolizji z innymi urządzeniami w sieci lub zmianę ich na takie, które będą działały poprawnie.

W ostateczności można zresetować Time Capsule do jego ustawień fabrycznych.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz