You are currently viewing Odzyskiwanie zdjęć z telefonu

Odzyskiwanie zdjęć z telefonu

Odzyskiwanie zdjęć z telefonu

Jak doszło do utraty danych?

Najczęściej do utraty danych dochodzi w wyniku przypadkowego działania użytkownika. Często zdjęcia usuwane są przez pomyłkę lub przez kogoś kto nie jest właścicielem telefonu. Popularnym powodem utraty zdjęć jest proces aktualizacji oprogramowania telefonu. Ciekawe jest to że proces ten standardowo nie powinien powodować jakiejkolwiek utraty danych. Zdarza się jednak że coś idzie nie tak w czasie aktualizacji i telefon jest czyszczony a wraz z nim usuwane są zdjęcia, kontakty, wiadomości email i SMS. Rzadkim lecz spotykanym powodem jest fizyczne uszkodzenie telefonu, jego upadek. Niestety dość częstym powodem utraty zdjęć jest zalanie lub upadek do wody.

Odzyskiwanie zdjęć z telefonu. Co mogę zrobić?

W przypadku utraty zdjęć z telefonu komórkowego użytkownik nie wiele może zrobić. Jeśli była wykonywana kopia zapasowa to można spróbować ją przywrócić. Kopie zapasowe powinny zawierać takie dane jak zdjęcia, kontakty czy wiadomości SMS. Należy jednak pamiętać że wszelkie działania na dysku telefonu zmniejszają szansę na odzyskanie zdjęć lub innych zapisanych tam wcześniej danych. Dzieje się tak przez proces nadpisywania danych. Dlatego jeśli użytkownik nie jest pewien swoich działań to najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie specjalisty.

Odzyskiwanie zdjęć z telefonu. Karta czy wbudowana pamięć?

Zdjęcia wykonane telefonem mogą być przechowywane na dysku wbudowanym w telefon lub na karcie pamięci. Jeśli chcemy zwiększyć szansę odzyskania wszystkich zdjęć to należy przestać używać dysku na którym były przechowywane dane. Jeśli zdjęcia były na karcie pamięci to należy ją wyjąć z telefonu. Jeżeli zdjęcia były przechowywane na dysku telefonu to należy przestać używać telefonu. Oczywiście można wyjąć kartę sim i włożyć ją do innego telefonu komórkowego. Jeśli użytkownik nie jest pewien gdzie były przetrzymywane zdjęcia to sugerowanym zachowaniem jest zaprzestanie użytkowania telefonu (kartę sim można oczywiście przełożyć do innego telefonu).

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook