Nowy iPhone przeniesienie danych

Nowy iPhone przeniesienie danych

Jest to bardzo częsta procedura. Standardowy użytkownik robi to średnio co dwa lata. Jest to dość łatwy proces ale zdarzają się przypadki utraty danych (kontaktów, smsów, zdjęć) w czasie tego procesu.

Nowy iPhone przeniesienie danych. Dwa sposoby na przeniesienie danych.

Istnieją dwa sposoby przeniesienia zawartości swojego iPhone na nowy iPhone.

  1. Przy użyciu iTunes. Jest to szybszy sposób ale wymaga posiadania zainstalowanego iTunes, kabelka używanego do ładowania oraz komputera (na nim właśnie musi być zainstalowany iTunes).
  2. Przy użyciu iCloud. Jest to trochę dłużej trwający proces. Sposób ten wymaga posiadania odpowiednio dużej przestrzeni na dysku iCloud oraz dostępu do internetu. Im szybsze połączenie tym szybciej proces zostanie wykonany.

Nowy iPhone przeniesienie danych. Procedura przenoszenia danych:

Aby przenieść dane z jednego iPhone na drugi należy:

  1. Wykonać kopię zapasową starego iPhone. Aby to zrobić należy podłączyć iPhone do komputera zawierającego zainstalowaną odpowiednią (najlepiej najnowszą) wersję iTunes. Po podłączeniu komputer powinien zapytać o to czy ma utworzyć kopię zapasową. Drugą opcją wykonania kopii zapasowej jest utworzenie jej na iCloud. Aby to zrobić należy włączyć tą opcję w ustawieniach iCloud. W przypadku kopii zapasowej na iCloud proces może potrwać trochę dłużej niż w przypadku tej wykonywanej przez iTunes.
  2. Po wykonaniu kopii zapasowej należy przygotować nowy iPhone. Najlepiej gdy jest w trybie uruchamiania go po raz pierwszy. W czasie tego procesu użytkownik zapytany zostanie czy chce odtworzyć zawartość tego telefonu korzystając z kopii zapasowej.
  3. W czasie tego procesu należy wsadzić do iPhone kartę sim.
  4. Należy zalogować się korzystając z tego samego apple id, które używane było na poprzednim iPhone.

iMac-with-iPhone-4-on-table Nowy iPhone przeniesienie danych.

Nowy iPhone przeniesienie danych. Najczęstsze problemy.

Najczęstsze problemy przy przenoszeniu danych z jednego telefonu na drugi to różne systemy operacyjne (iOS) zainstalowane na iPhone'ach. Dobrze jest gdy telefony posiadają takie samo oprogramowanie (iOS). Najważniejsze jednak aby nowy iPhone miał takie samo lub nowsze oprogramowanie. Często również w czasie tego procesu dochodzi do utraty danych.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz