You are currently viewing Outlook na mac nie uruchamia się – pomoc informatyka.

Outlook na mac nie uruchamia się – pomoc informatyka.

Outlook na mac nie uruchamia się – pomoc informatyka

Outlook na Mac - najpopularniejsze problemy i ich rozwiązania.

  1. Uszkodzona baza danych. Najczęściej problemem powodujących, że outlook na mac nie uruchamia się jest jego baza danych. Dzieje się tak szczególnie gdy baza danych jest bardzo duża czyli znajduje się w niej bardzo dużo maili. Często waga folderu zawierającego maile jest większa od pojemności skrzynek pocztowych przetrzymywanych w tym folderze. Naprawa: najłatwiejszym sposobem jest odbudowanie bazy danych od początku. Microsoft outlook został nawet wyposażony w specjalny program do wykonywania tej czynności. Silnie zalecamy wykonanie kopii zapasowej plików, na których się pracuje - w czasie tych procesów łatwo doprowadzić przez przypadek do utraty danych.
  2. Bardzo duża waga katalogu outlooka. Innym popularnym problemem związanym z outlook dla mac jest nadmierny rozrost folderów przetrzymujących pliki pocztowe. Bardzo często outlook z bliżej nie wyjaśnionych powodów zaczyna zapychać się danymi, które wyglądają jakby sam je tworzył. Rozwiązanie: W takim przypadku sugerujemy odbudowanie bazy danych po czym usunięcie sklonowanej tożsamości. Nowa tożsamość powinna być zdecydowanie lżejsza. Rozwiązanie drugie: Można również odnaleźć katalogi odpowiedzialne za przetrzymywanie danych związanych z załącznikami i spróbować je ręcznie wyczyścić.

Outlook na Mac - kilka innych pomysłów na rozwiązanie problemu:

  1. Nie wysyłanie poczty. Często outlook nie radzi sobie z wysyłaniem poczty. Odbiera ją normalnie ale nie jest w stanie wysłać ani jednego maila. Rozwiązanie: W takim przypadku należy poprawić ustawienia serwerów SMTP. Każde konto ma inne ustawienia SMTP więc należy je odnaleźć. Najczęściej są dostępne na stronie usługodawcy pocztowego.
  2. Brak możliwości podłączenia konta. Często nie udaje się wcale podłączyć konta. Takie konto nie chce ani odbierać poczty ani jej wysyłać. Rozwiązanie: Najpierw należy sprawdzić ustawienia logowania i hasła. Następnie warto zweryfikować porty i dane serwerów SMTP i IMAP lub POP3. W wyjątkowych przypadkach problem dotyczy konta pocztowego, które odrzuca outlooka całkowicie jako program stwarzający zagrożenie.
  3. Nie synchronizowanie folderu wysłane. Jest to bardzo ciekawy problem i warto go sprawdzić zanim dojdzie do jakiegoś większego problemu. Dobrze ustawione konto IMAP powinno działać w taki sposób że maile wysłane z komputera pojawiają się w folderze "wysłane" nie tylko na Mac ale również na serwerze i np. iPhonie podpiętym do tego samego konta. Rozwiązanie: Należy ustawić outlooka tak aby wiedział, który folder jest folderem wysłane - często na komputerze znajdują się dwa foldery "wysłane" o nieco różniącej się nazwie.
  4. Nie przetrzymywanie hasła. Outlook bardzo często gubi hasła i trzeba je cały czas wpisywać po każdym uruchomieniu komputera lub outlooka. Rozwiązanie: Istnieje kilka sposobów na naprawę tego stanu rzeczy. Sugerowałbym zacząć od wpisania hasła kilka razy, pilnując aby za każdym razem zaznaczać opcję zapamiętującą to hasło. Dodatkowo można wykorzystać pęk kluczy aby pamiętał to hasło za nas. Często dopiero wykorzystanie pęku kluczy pomaga.

Outlook na Mac nie chce się uruchomić? Jeśli potrzebna jest pomoc to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz