Obsługa macbook pro

Mimo, że to model Air jest chyba najbardziej rozpoznawalny, to świetnie radzi sobie drugi laptop, czyli nieco cięższy Pro. Komputer przenośny, który zdobył uznanie wielu użytkowników. Również usprawnienie pracy przed sobą, czy zmianę nawyków dla już korzystających z tego modelu to często niezłe wyzwanie. Nowi użytkownicy mają natomiast szerokie pole do popisu i sporo przyzwyczajeń do opanowania. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak radzić sobie z problemami z obsługą Macbooka Pro.

Obsługa macbook pro - co na start?

Każde działanie jakie obejmuje obsługa Macbook pro ma gdzieś swój najlepiej właściwy początek. Zacząć należy od chociażby weryfikacji naszego działania. Jednak również od wdrożenia cennych usprawnień i pozbycia się szkodliwych nawyków.

USPRAWNIENIA - nowe oprogramowanie - aby zainstalować należy najpierw pobrać plik instalacyjny z Appstore. Następnie kliknąć na ikonę pliku i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. W przypadku problemów z instalacją, warto skorzystać z naszej pomocy technicznej. Zapraszamy również do artykułu o wybranych 5 darmowych pomocnych aplikacjach na Mac.

WIęcej miejsca - szybsza praca - żeby odinstalować niepotrzebne aplikacje z Macbooka Pro, należy najpierw otworzyć Finder, a następnie przejść do folderu "Applications". Następnie należy kliknąć na ikonę aplikacji, którą chcemy odinstalować, i przeciągnąć ją do kosza. W przypadku problemów z odinstalowaniem aplikacji, warto skorzystać z pomocy technicznej Apple.

Obsługa macbook pro

Obsługa macbook pro - kolejne działania

Kolejne cenne umiejętności, jakie daje opanowana obsługa macbook pro to między innymi:

  • Kopia zapasowa danych. Należy wybrać opcję "Back Up Now" w ustawieniach iCloud. W przypadku korzystania z zewnętrznego dysku twardego, należy podłączyć go do komputera i skorzystać z programu Time Machine.
  • Umiejętność przywrócenia systemu - najpierw wykonaj kopię zapasową danych. Następnie należy uruchomić komputer z trybu Recovery, wybrać opcję "Reinstall macOS", a następnie postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.
  • Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem - ogólnie ujmując należy zainstalować program antywirusowy i koniecznie pamiętać o aktualizowaniu systemu i oprogramowania, co pozwoli na wykrycie i usuwanie ewentualnych zagrożeń.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook