Jak obsługiwać macbook?

Jeśli zaczynasz pracę z komputerem osobistym macbook, lub potrzebujesz poszerzyć wiedzę zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. Przybliżymy w nim kilka przydatnych podstawowych funkcji Macbooka, oraz opiszemy co powinno znajdować się w zestawie umiejętności użytkownika sprzętu Apple. Ujmując najkrócej, dowiesz się z tego wpisu jak obsługiwać macbook. Tutaj opiszemy oczywiście tylko część podstawowych umiejętności, gdyż pełna charakterystyka tego jak obsługiwać macbook jest zbyt obszerna jak na wpis blogowy. Dlatego też serdecznie zapraszamy na szkolenia i kursy również tematyczne. Tam dowiecie się w szczegółach jak obsługiwać macbook.


Krótka charakterystyka systemu dla użytkownika Maca

Jak obsługiwać macbookApple dostarcza różnych urządzeń elektronicznych. Od komputerów po zegarki. Jednymi z najpowszechniej używanych urządzeń od Jabłka są właśnie komputery z serii macbook. Mają kilka wariantów, od Air, przez Pro, po MINI. Oczywiście wszystkie urządzenia, bez względu an swój rodzaj i przeznaczenie współpracują ze sobą. Można też łączyć je lub synchronizować z urządzeniami innych marek, ale to wymaga nieco czasu i wiedzy. Natomiast współpraca między urządzeniami Apple właściwie odbywa się automatycznie. Komputery macbook są doskonałe do pracy z multimediami, natomiast pełne dostosowanie ich do pracy biurowej jeszcze jest dopracowywane. Można na nich również używać programów typowych dla systemu Windows, jak np. Office, czy Outlook. Macbook to z pewnością wygoda i wydajność, a zarazem przyjemność i praktyczność. Natomiast wszystkie macbooki oparte są na producenckim systemie. To jak używać Mac OS zależy od zainstalowanej wersji, np. Maveric, czy Sierra. Ale jak obsługiwać Macbook? A to już pytanie do naszych instruktorów.

Mimo swoich niewątpliwych zalet obsługa Macbooka różni się istotnie od pracy na Windowsie. Pewne różnice również są widoczne w przestrzeni osprzętu. Jednak te problemy można z sukcesem rozwiązać ucząc się obsługi Maca od podstaw. Pomoże w tym instrukcja, przewodniki video itp. Jednak są to przekazy jednokierunkowe. Zupełnie inaczej jest na kursie,gdy mamy możliwość pracy z instruktorem, zadawania pytań, czy rozwiązywania wspólnie danej kwestii. Oszczędzamy czas, nerwy i pieniądze. Nauczycie się Państwo raz, będziecie gotowi do samodzielnej i świadomej pracy na wybranym przez Państwa modelu, dodatkowo w bezstresowej atmosferze.

Pierwsze kroki z Macbook to najpierw poznanie podstawowych funkcji i zyskanie elementarnej płynności korzystania. Potem można podłączyć urządzenia i przenieść lub synchronizować dane. Samodzielna konfiguracja nieznanych urządzeń może być problemem… który z łatwością i chęcią rozwiążą dla Państwa nasi szkoleniowcy.

Jak obsługiwać macbook, czyli co wiedzieć należy na pewno

Przede wszystkim garść informacji dla nowych użytkowników urządzeń Apple.

  1. podstawy organizacji systemu operacyjnego
  2. pliki, foldery, stosy – nawigacja po systemie plików
  3. uruchamianie aplikacji
  4. instalowanie i usuwanie aplikacji
  5. dolny pasek aplikacji oraz biurko
  6. Pasek boczny i panel przeglądania
  7. Przyciski paska narzędzi i pole wyszukiwania
  8. dock i finder
  9. praca z plikami – tworzenie, zapisywanie, przenoszenie, usuwanie

Natomiast, gdy już użytkownik wie jak wygląda korzystanie z systemu czas przejrzeć preferencje systemowe i dostosowaniem do własnych potrzeb zakończyć podstawową naukę Mac OS X.


Co oferujemy w ramach kursów i nauki jak obsługiwać macbook?

Po kursie służymy pomocą techniczną i opieką informatycznąNauka obsługi Maca dla nowych użytkowników nie ma dla nas tajemnic!


Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.