You are currently viewing Co sprawdzić przed kupnem iPhone?

Co sprawdzić przed kupnem iPhone?

Co sprawdzić przed kupnem iPhone?

Kupno używanego iPhone może wydawać się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem i bardzo często tak właśnie jest. Niestety od czasu do czasu dochodzi do zakupu sprzętu kradzionego lub poważnie uszkodzonego. Co sprawdzić przed kupnem iPhone?

Co sprawdzić przed kupnem iPhone?  Kradziony czy nie?

Najważniejszą rzeczą do sprawdzenia jest legalność iPhone. Jeśli iPhone jest kradziony to łatwo może zostać zamieniony w bezwartościową cegiełkę. Warto sprawdzić czy sprzęt nie jest przypadkiem kradziony.

Kupujemy osobiście.

Najlepszym sposobem na zakup iPhone jest odbiór osobisty. Jeśli kupujemy iPhone osobiście to sugeruję poprosić o wyczyszczenie go przed samym procesem zakupu. Najlepiej w czasie kupowania go. Aby to zrobić z poziomu iPhone (nie jest potrzebny komputer) wystarczy wejść w ustawienia, następnie w ogólne, następnie w wyzeruj i następnie wybrać wymaż zawartość i ustawienia. iPhone zostanie wyczyszczony i będzie go można przypiąć do nowej karty sim i nowego apple id (może to być dowolny e-mail). Jeśli właściciel iPhone nie będzie w stanie tego zrobić (bo nie zna kodu zabezpieczającego lub nie ma hasła do apple id) to znaczy że telefon jest kradziony lub może za taki uchodzić. To samo tyczy się niemożliwości wyłączenia usługi "znajdź mój iPhone". Oznacza to że w dowolnym momencie może zostać zdalnie zablokowany przez jego prawowitego właściciela.

Kupujemy przez internet.

Jeśli kupujesz iPhone przez internet to sprawa jest nieco trudniejsza. Ustal jaki IMEI lub numer seryjny ma iPhone i sprawdź go na tej stronie: https://www.icloud.com/activationlock/ . Wszystko to można znaleźć w ustawieniach telefonu w zakładce ogólne w zakładce to urządzenie. Elementy być w trochę innych miejscach zależnie od wersji oprogramowania.

Co sprawdzić przed kupnem iPhone?

Co sprawdzić przed kupnem iPhone? Stan baterii.

Stan baterii to mniej ważna sprawa. Baterię w iPhone można wymienić dość niskim kosztem. Istnieje wiele programów pozwalających sprawdzić stan baterii oraz kilka aplikacji. Przykładem takiej aplikacji. Jednak jest pewien trick jak sprawdzić jej stan. Najczęściej słabe baterie mają problemy przy niskim stanie procentowym. Poniżej 20 procent słaba bateria może spowodować wyłączenie się iPhone w czasie korzystania z gps (czyli na przykład nawigacja w aplikacji mapy lub google maps) jeszcze większa szansa na wykrycie słabej baterii wystąpi jeśli wraz z nawigacją w tle uruchomimy jakieś filmy z youtube. Dobra bateria powinna utrzymać włączony telefon do samego jej końca. Choć procenty baterii będą malały dość szybko.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma jeden komentarz

  1. Abakus

    Również polecam skupić się na ofertach, które mają możliwość odbioru osobistego i pobawić się chociaż chwilę telefonem. Zawsze jest większa szansa, by ominąć niemiłą niespodziankę.

    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz