You are currently viewing Brak miejsca na dysku iPhone

Brak miejsca na dysku iPhone

Brak miejsca na dysku iPhone.

Dlaczego mam brak miejsca na dysku iPhone? iPhone bardzo często cierpi na brak miejsca na dysku. Jego możliwości robienia fantastycznych zdjęć oraz filmów o niesamowitych rozdzielczościach często powodują bardzo szybkie zapychanie dysku iPhone. Dodatkowym problemem jest brak możliwości wymiany pamięci wbudowanej w telefon oraz brak możliwości dołożenia dodatkowej. Oto kilka sposobów na zwolnienie miejsca na dysku iPhone. Każdy z nich jest istotnym elementem zapychającym pamięć telefonu. Każdy następny oferuje coraz większe możliwości zwolnienia miejsca oraz jest trudniejszy do wykonania.

Oto krótki filmik o tym jak naprawić iPhone problem z brakiem miejsca:

Szkolenia apple:

Brak miejsca na dysku iPhone.

Brak miejsca na dysku iPhone - usuń zbędne aplikacje lub ich zawartość. 

Gdy wejdziemy w ustawienia a następnie w zakładkę ogólne możemy znaleźć opcję "Dysk i użycie iCloud". Po wejściu w nią znajdziemy ogólną informację dotyczącą zajętości dysku oraz możliwość zarządzania dyskiem. Po wejściu w tą opcję znaleźć można informacje dotyczącą tego ile miejsca zajmują poszczególne aplikacje. Są tu również informacje dotyczące tego ile miejsca zajmują zdjęcia i filmy ale o tym później. Aplikacje są tu przedstawione od najcięższych do najlżejszych. Łatwo możemy więc wybrać te, których usunięcie da nam największy efekt. Należy pamiętać że często nie są to same aplikacje ale dane przez nie pobrane - np. filmy, podcasty czy muzyka. Możemy usuwać poszczególne aplikacje wchodząc w nie lub wrócić na pulpit i z tamtego poziomu je usunąć.

Brak miejsca na dysku iPhone - wrzuć zdjęcia i filmy do strumieni a następnie je usuń.

Zdjęcia i aparat to prawdopodobnie pierwszy element na liście aplikacji, jakie widać w iPhone na liście znajdującej się zakładce "Dysk i użycie iCloud". Możemy wejść w tą zakładkę i zobaczymy co zajmuje najwięcej miejsca. Prawdopodobnie jest to element "Biblioteka zdjęć". Element ten składa się z trzech części i są to zdjęcia zawarte znajdujące się w:

  1. iPhone.
  2. strumieniu zdjęć "Aktywność".
  3. innych strumieniach zdjęć.

Telefony iPhone mają dostęp do tak zwanych strumieni zdjęć. Są one sprytnym obejściem problemu braku miejsca na telefonie. Każde zdjęcie wykonane na iPhone możemy dodać do takiego strumienia i dzięki temu zostanie ono skopiowane i zabezpieczone w tym strumieniu (stanie się to gdy telefon będzie wystarczająco długo podłączony do Wi Fi). Możemy więc dodać zdjęcia do ręcznie stworzonych strumieni a następnie usunąć je z telefonu. Minusem takiego rozwiązania jest to że aby je potem obejrzeć trzeba będzie poczekać aż zostaną pobrane na telefon (małe kółeczko w prawym dolnym rogu) ale dzięki temu rozwiązaniu mogę przeglądać i mieć dostęp do zdjęć z 2010 roku nawet na iPhone z 16GB pamięci.

Jeśli szybko chcesz uwolnić dużo miejsca wyłącz następujące opcję w zakładce "iCloud" znajdującej się w ustawieniach:

(ustawienia -> icloud -> zdjęcia ...)

Biblioteka zdjęć iCloud - ten element pomijam. Zakładam że nie masz wykupionego dodatkowego miejsca na iCloud więc nie przechowujesz w ten sposób zdjęć.

Wyłącz tymczasowo: Mój strumień zdjęć - automatyczne dodawanie zdjęć do specjalnego strumienia o nazwie "aktywność". Tą opcję można wyłączyć gdy szybko potrzebujemy miejsca. Dane i tak są przetrzymywane w chmurze.

Wyłącz tymczasowo: Udostępnianie zdjęć iCloud - ręczne dodawanie zdjęć do strumienia. To dostęp do pozostałych strumieni zdjęć stworzonych przez Ciebie lub Twoich znajomych i bliskich. iPhone przetrzymuje małe wersje tych zdjęć i mogą one trochę zajmować. Dlatego wyłącz ten element jeśli szybko potrzebujesz miejsca. Dane nie zostaną stracone.

Brak miejsca na dysku iPhone - oczyść błędnie zajęte miejsce. 

To rozwiązanie daje największy efekt jest niestety najtrudniejsze do wykonania. Jest też często związane z możliwością utraty danych. iPhone w czasie swoje pracy zbiera bardzo dużą ilość śmieci, których często nie umie się pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wyczyszczenie go i przywrócenie do ustawień fabrycznych a następnie przywrócenie wcześniej wykonanie kopii zapasowej. Plan wygląda więc tak:

  1. Podłączamy iPhone do komputera z zainstalowanym iTunes i wykonujemy kopię zapasową.
  2. Czyścimy iPhone - albo klikając odtwórz iPhone w iTunes lub wchodząc w ustawienia i wybierając: "ogólne" następnie "wyzeruj" a następnie "wymaż zawartość i ustawienia". Po tej operacji iPhone zostanie uruchomiony w wersji super czystej.
  3. Następnie po uruchomieniu iPhone i podłączeniu do iTunes wybieramy przywróć z kopii zapasowej wykonanej w punkcie pierwszym. Efekt jest piorunujący. Często ten sam iPhone ma nawet 2 lub 3 razy więcej wolnego miejsca.

Sugeruję podchodzić do tego rozwiązania bardzo ostrożnie. Szczególnie gdy mamy dużo cennych danych.

Powyższą procedurę można przeprowadzić zarówno na Windows lub na Mac. Ale jeśli jest potrzebny Windows na Macu to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz