You are currently viewing Jak wyeksportować kontakty iPhone

Jak wyeksportować kontakty iPhone

Jak wyeksportować kontakty iPhone

W tym artykule dowiesz się jak użyć podstawowej funkcji udostępniania przykładowego kontaktu oraz jak wyeksportować kontakty do iPhone’a z pliku VCF, a także jak eksportować kontakty do pliku excel (.CSV)

Przygotowaliśmy krótki filmik jak przenieść kontakty z jednego iPhone na drugi.

Jak udostępnić pojedynczy kontakt

iPhone posiada funkcję udostępniania kontaktu z kimś  za pomocą wiadomości sms, e-mail lub zrzutu ekranu, minusem jest to, że na raz udostępnić można tylko jeden kontakt.

1. Na telefonie iPhone, przejdź do aplikacji telefonu i stuknij w nazwę kontaktu, który chcesz udostępnić .

2. Przewiń w dół do dolnej części karty kontaktu i wybierz opcje „Wyślij kontakt”

3. Masz teraz możliwość udostępnienia swoich kontaktów przez, SMS, e-mail. W tym celu przystępujemy do udostępniania poprzez e-mail. Więc stuknij w ikonkę „Poczta”

4. Ustaw swój adres e-mail. Możesz nawet ten kontakt wysłać do siebie, jeśli chcesz używać go jako kopii zapasowej. Alternatywnie możesz wysłać go każdemu. Odbiorca kontaktu będzie miał możliwość dodania swojej książki adresowej lub klienta poczty e-mail, takich jak Gmail.

kontakty iphone

Kontakty iPhone: Eksport wielu kontaktów

Wiesz już jak udostępniać pojedynczy kontakt bezpośrednio z iPhone’a, ale co, jeśli chcesz wyeksportować wszystkie kontakty? Będziesz potrzebował do tego aplikacji. W AppStore istnieje wiele aplikacji, które pozwalają przenieść kontakty z Twojego iPhone. Jedna z nich, która działa szczególnie dobrze to My Contacts Backup. Jest w dodatku darmowa

1. Pobierz „My Contats Backup” z App Store
2. Uruchom aplikację i wybierz opcję „Wyślij kontakty”

3. Wszystkie Twoje kontakty będą zgrane
4. Będziesz mógł przenieść kontakty za pośrednictwem poczty elektronicznej iPhone lub SMS. Użyjemy opcji e-mail do celów tego samouczka.

5. Zostanie utworzona nowa wiadomość e-mail a plik .VCF będzie zawierał wszystkie kontakty. Jeśli chcesz użyć tego pliku jako kopii zapasowej, możesz oczywiście wysłać ten mail do siebie i zapisać go do wykorzystania w przyszłości. Jeśli chcesz przenieść kontakty do Gmail’a, możesz również zaimportować plik w Gmail’u bez problemu. Wszystko to jest do wykonania zarówno na systemie Windows jak i Mac OS. Jeśli jednak potrzebny jest Windows na Macu - to możemy w tym pomóc.

Jak eksportować kontakty z iPhone do pliku Excel

Jeśli nie możesz bezpośrednio wyeksportować kontaktów na telefon iPhone do programu Excel, możesz eksportować kontakty w formacie pliku, który będzie łatwo odczytywać w aplikacji używanej powyżej.

Używamy do tego aplikacji o nazwie My Contacts Backup Pro (wersja płatna). Aplikacja pozwalająca wyeksportować kontakty z telefonu iPhone w formacie z programu Excel, jednak interfejs aplikacji jest dość przestarzały. Należy pamiętać że moglibyśmy korzystać z tej aplikacji w sekcji powyżej, ale chciałem dać inną alternatywę. My Contacts Backup Pro jest najbardziej użyteczny z tych dwóch aplikacji, ale również mniej stylowy wizualnie.

1. Pobierz My Contacts Backup Pro z App Store.
2. Uruchom aplikację i dotknij ikony zębatki w prawym dolnym rogu.
3.  W „Typ eksportowania” dotknij „vCard” a następnie wybierz „CSV (Excel)”. Dotknij „Gotowe”. Stuknij „Gotowe” ponownie, aby wrócić do ekranu głównego.
4. Naciśnij zielony przycisk „Backup”. Aplikacja będzie przygotowywać wszystkie kontakty do przeniesienia.
5. Wciśnij przycisk „Wyślij”
6. Zostanie utworzona wiadomość e-mail zawierająca plik CVS, który będzie można wysłać do siebie na e-mail i otworzyć w programie Excel.

Jak widać, istnieje kilka sposobów przesyłania kontaktów iPhone. Bardzo prosty proces, który nie wymaga korzystania z pośrednich aplikacji. Jak wspomniano powyżej, istnieje mnóstwo takich aplikacji w App Store, jednk My Contacts Backup to najrozsądniejsza opcja. Jeśli chcesz przenieść kontakty do pliku programu Excel, powinieneś użyć „My Contacts Backup Pro”.

Jeśli potrzebna jest dodatkowa pomoc zapraszam na nasze szkolenia apple.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook