You are currently viewing Windows na Macu

Windows na Macu

Windows na Macu

Windows na macu. Instalacja Windows na Mac.

Instalacja Windows na Macu to często jedyny sposób na uruchomienie programów działających tylko w środowisku Windows. Takich programów jest dość dużo, szczególnie w naszym kraju. Czasami jest to sposób na korzystanie z programów zakupionych do pracy w środowisku Windows.

Windows na macu. Dwa różne sposoby.

Istnieją dwa generalne sposoby instalacji Windows na Macu.

1. Wykorzystanie wirtualizacji. Sposób ten polega na instalacji Windows wewnątrz środowiska Mac OS X. Po wykonaniu instalacji system można uruchomić po włączeniu systemu Mac OS X. Można też bardzo szybko się przełączać między systemami. Windows działa tak jakby był zwykłym programem zainstalowanym na Mac. Istnieją wady i zalety takiego rozwiązania:

Zalety:

- Można się bardzo szybko przełączać między systemami.

Wady:

- System Ma OS X i Windows muszą dzielić moce obliczeniowe jednego komputera. Rozwiązanie to powoduje wolniejsze działanie obydwu systemów.

Dla kogo jest takie rozwiązanie?

Sugerujemy używanie tego rozwiązania dla lekkiej pracy np. z dokumentami. Odradzamy używanie tego sposobu do prac graficznych lub prac związanych z filmami. Rozwiązanie to jest mniej stabilne od drugiego rozwiązania.

2. Instalacja na oddzielnej partycji. Systemy zainstalowane w ten sposób istnieją obok siebie. W jednym momencie jest uruchomiony tylko jeden z nich. Przesyłanie plików między nimi jest możliwe choć trochę trudniejsze niż w pierwszym rozwiązaniu. To rozwiązanie również ma wady i zalety.

Zalety: Obydwa systemy mogą wykorzystywać całość mocy obliczeniowej komputera.

Wady: Przełączanie między systemami zajmuje trochę czasu i wymaga pozamykania wszystkich programów, tak jak normalne uruchomienie ponowne komputera.

Dla kogo jest takie rozwiązanie?

Ten sposób sprawdza się dobrze dla grafików, filmowców, graczy oraz wszystkich użytkowników, którzy potrzebują maksymalnej mocy obliczeniowej swojego komputera. Rozwiązanie to jest bardziej stabilne od pierwszego.

Windows na macu. Czy każdy Mac może mieć zainstalowanego Windowsa?

Tak, każdy mac może mieć zainstalowanego Windowsa.

Windows na macu. Który Windows?

Zalecamy użycie jak najnowszej wersji Windows ale można też zainstalować wcześniejsze.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz