Nauka obsługi Maca

Szczęśliwego nowego roku! Za nami sylwester i Boże Narodzenie. A jak gwiazdka to i prezenty. Jak prezenty to i nowe urządzenia. A może Twoim prezentem był wymarzony Macbook? Fajna sprawa, prawda? Lekki, wydajny i do tego ładny. Tylko... jak go używać? Niby jest to komputer, więc mechanizmy powinny być takie same. Albo przynajmniej podobne. A może niekoniecznie? Jeśli pojawiają się w Twojej głowie takie lub podobne pytania, to prawdopodobnie jesteś na początku swojej przygody z Mac. Czyli najbliższym zadaniem jest nauka obsługi Mac. Można samodzielnie się z tym zmierzyć, i niejednokrotnie z sukcesem. Można również skorzystać z fachowego podejścia instruktora. W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci jak wygląda u nas przykładowa nauka obsługi Mac. Nie jesteśmy typową firmą szkoleniową. Dlaczego? Bo nasz szef jest też instruktorem i jest pasjonatem Maców.

Po co komu nauka obsługi Maca?

Dla zabawy. Naprawdę. Mac to świetne urządzenie do pracy i nauki, ale również do zabawy i rozwijania hobby. Ważne jest dla nas, aby użytkownik wiedział gdzie co się znajduje i potrafił znajdywać skuteczne rozwiązania. Ponadto kurs z profesjonalnym szkoleniowcem istotnie zwiększa szanse na trwałe opanowanie materiału, oraz unikanie najczęstszych błędów. Daje także komfort osobie szkolonej, że jest ktoś, kto "uratuje sytuację". Dodatkowo użytkownik od razu szkoli się na swoim urządzeniu, które możemy przed szkoleniem pomóc dobrać do wymagań i wskazać odpowiedni model. Następnie na zajęciach wspólnie go skonfigurujemy pod wymagania użytkownika.

Skrót programu szkolenia - auka obsługi Maca

 1. Instalacja Mac OS X lub aktualizacji
 2. Nauka podstaw obsługi
 3. Konfiguracja i ustawienia
 4. Odzyskiwanie systemu
 5. Internet
 6. Gesty i skróty. Klawiatura, gładzik, myszka.
 7. Klawiatura
 8. Ochrona i prywatność
 9. Pulpit Mac OS X
 10. Użytkownicy - konta i foldery
 11. Pliki na Mac OS X - menadżer,
 12. udostępniania, edycja
 13. Aplikacje
 14. Synchronizacja z iPhone lub iPad
Nauka obsługi Maca

Na start! Tylko gdzie on jest?

Poczatkujący użytkownik ma przed sobą naprawdę sporo wiedzy do opanowania. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić komu jest łatwiej: użytkownikom zupełnie nowym w pracy z komputerami, czy starym wyjadaczom z Windowsa. Jedni nie wiedzą co z czym i jak, a drudzy mają już swoje głęboko zakorzenione nawyki. Tutaj większość ciężaru dydaktycznego spada na instruktora, jednak chęć i koncentracja kursanta jest nam konieczna. A my we wszystkim pomożemy.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Nauka Obsługi Maca

Nauka obsługi Maca

Kurs Nauka obsługi Maca przewidziane zostały dla nowych oraz doświadczonych użytkowników komputerów Mac. Dla wielu nowych użytkowników pierwszy krok związany z opanowaniem nowego komputera. Jeśli nie posiadasz kogoś kto wyjaśni Ci o co chodzi w Twoim nowym komputerze to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Nauka obsługi Maca - nie tylko Mac. 

Nasze szkolenia przeprowadzamy również z innych programów czy sprzętów. Szkolimy z obsługi programów biurowych Pages lub Nubers oraz Keynote. Nasi specjaliści przeszkolą również z programów Ms Excel, Word czy Power Point. Dodatkowo dysponujemy doskonałymi grafikami szkolącymi również z Photoshopa, Corela, AutoCada czy innych programów graficznych. Przeprowadzamy również konsultacje z wymienionych programów. Możemy więc spotkać się na kilka godzin i pomóc w rozwiązaniu palących problemów.

Nauka obsługi Maca i współpracy z iPhone, iPad oraz Apple Watch. 

W czasie naszych szkoleń pokazujemy jak wygodnie wykorzystywać fakt posiadania innych urządzeń zaprojektowanych przez firmę z Cupertino. Jeśli użytkownik posiada iPada możemy pokazać jak wykorzystać go jako dodatkowy monitor dla Maca. Jak np. wysyłać lub odbierać smsy i połączenia telefoniczne na Mac lub jak wyłączyć te funkcje. Jak wykorzystać Apple Watch do odblokowania Maca (wbrew wstępnemu odczuciu jest to bardzo bezpieczna funkcja). Wszystkie te urządzenia współpracują z odpowiednio nowymi wersjami komputerów Apple: iMac, MacBook, MacBook Pro, MacBook Air czy Mac mini.

Nauka obsługi Maca i jego funkcji zaawansowanych. 

Dla doświadczonych użytkowników przewidzieliśmy podsumowanie funkcji podstawowych pozwalające ugruntować wiedzę na temat systemu (opcjonalnie) oraz przedstawienie funkcji zaawansowanych. W tym wykorzystanie najlepszych skrótów klawiaturowych. Podstawy automatyzacji pracy. Dbanie o bezpieczeństwo danych. Zabezpieczenie dostępu do haseł oraz wygodne ich wprowadzanie. Najczęściej przeprowadzamy, krótką rozmowę na temat sposobu wykorzystania komputerów w pracy przez osoby, które mają być przeszkolone i na tej podstawie przygotowujemy program szkolenia. Staramy się przyśpieszyć codzienną pracę wykonywaną przez osoby szkolone i sprawić aby była łatwiejsza.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Ten post ma 36 komentarzy

Dodaj komentarz