Macbook Pro dla początkujących

Zapowiada się pro. Macbook Pro dla początkujących to nic innego jak porcja solidnej wiedzy, jak również kolejna solidna porcja możliwości sprzętowych. Macbook Pro jest jednym z najpopularniejszych i flagowych produktów marki Apple. Jeśli zaczynasz pracę z komputerem osobistym macbook lub potrzebujesz poszerzyć wiedzę to zapraszamy do naszych instruktorów pasjonatów. Mają wiele wiedzy do przekazania i potrafią to robić dodatkowo w bezstresowej atmosferze. Wymienimy tutaj oczywiście część podstawowych umiejętności, ponieważ zupełna charakterystyka tego jak obsługiwać macbook jest zbyt obszerna jak na wpis blogowy. Dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z kursów i warsztatów tematycznych. Tam dowiecie się w szczegółach jak obsługiwać Macbooka Pro,a także inne urządzenia Apple


Co powinno się wiedzieć o modelu Pro

Wśród całej oferty różnych urządzeń mobilnych od Apple to właśnie Macbooki Pro są jednymi z najpowszechniejszych komputerów osobistych, czyli Macbooków. Jako model oznaczony dodatkiem Pro na wejściu sugeruje rozbudowane opcje i wyśrubowane parametry. I tak w rzeczywistości jest. Znakomicie nadaje się do rozrywki, filmów i gier. Fantastycznie sprawdza się przy pracy z multimediami, montażu, edycji i tworzeniu. Oczywiście wszystkie Macbooki można też łączyć lub synchronizować z urządzeniami innych marek. Jednak to wymaga nieco czasu i wiadomości. Natomiast współpraca między urządzeniami Apple odbywa się automatycznie po wydaniu polecenia przez użytkownika. Można na nich również używać programów typowych dla systemu Windows, jak np. Office, czy Outlook. Macbook Pro wygoda i wydajność, a zarazem przyjemność i praktyczność. Natomiast wszystkie Macbooki oparte są na producenckim systemie. To jak używać Mac OS zależy od zainstalowanej wersji, np. Maveric, czy Sierra. Ale jak obsługiwać Macbook? A to już pytanie do naszych instruktorów.

Mimo swoich niewątpliwych zalet obsługa Macbooka różni się istotnie od pracy na Windowsie. Pewne różnice również są widoczne w przestrzeni osprzętu. Jednak te problemy można z sukcesem rozwiązać ucząc się obsługi Maca od podstaw. Pomoże w tym instrukcja, przewodniki video itp. Jednak są to przekazy jednokierunkowe. Zupełnie inaczej jest na kursie,gdy mamy możliwość pracy z instruktorem, zadawania pytań, czy rozwiązywania wspólnie danej kwestii. Oszczędzamy czas, nerwy i pieniądze. Nauczycie się Państwo raz, będziecie gotowi do samodzielnej i świadomej pracy na wybranym przez Państwa modelu, dodatkowo w bezstresowej atmosferze.

Pierwsze kroki z Macbook to najpierw konfiguracja i personalizacja. Następnie poznanie podstawowych funkcji i zyskanie elementarnej płynności korzystania. Potem można podłączyć urządzenia i przenieść lub synchronizować dane. Samodzielna konfiguracja nieznanych urządzeń może być problemem… który z łatwością i chęcią rozwiążą dla Państwa nasi szkoleniowcy.W przypadku użytkowników początkujących bardzo istotna jest cierpliwość i usystematyzowanie przekazywanej wiedzy. Niemniej ważne są ćwiczenia i przykłady, które pomogą praktycznie utrwalić nowe informacje i wyrobić prawidłowe nawyki. To wszystko i wiele więcej znajdziecie Państwo oczywiście na naszych szkoleniach.

Zakres wiedzy z obsługi Macbook Pro dla początkującychMacbook Pro dla początkujących

 1. podstawy organizacji systemu operacyjnego
 2. następnie personalizacja i konfiguracja systemu w ramach podstawowego korzystania
 3. pliki, foldery, stosy – nawigacja po systemie plików
 4. kolejno przejdziemy do uruchamiania aplikacji
 5. instalowania i usuwania programów
 6. dolny pasek aplikacji oraz biurko
 7. pasek boczny i panel przeglądania
 8. przyciski paska narzędzi i pole wyszukiwania
 9. poświęcimy również należycie dużo uwagi na narzędzia dock i finder
 10. praca z plikami – tworzenie, zapisywanie, przenoszenie, usuwanie
 11. aby wreszcie na koniec przerobić drukowanie i przesyłanie plików, jak również ich udostępnianie

Natomiast, gdy już użytkownik wie jak wygląda korzystanie z systemu czas przejrzeć bardziej zaawansowane opcje. Jednak w tym celu warto już umówić na kurs dla zaawansowanych, gdzie poznacie Państwo sposoby optymalizacji pracy i usprawnienia wykonywania zadań. Pokażemy triki i sposoby rozwiązywania problemów. Poznacie też Państwo metody automatyzacji pracy i bardziej precyzyjną konfigurację systemu .która wymaga większej świadomości użytkowania.Szczegóły jak wygląda szkolenie znajdziecie Państwo na stronie: obsługa macbooka Pro oraz Apple dla początkujących.

Po kursie służymy pomocą techniczną i opieką informatycznąNauka obsługi Maca dla nowych użytkowników nie ma dla nas tajemnic!


Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.