Obsługa Macbooka Pro - w czym rzecz?

Apple wypuścił na rynek kilka produktów rozpoznawczych, np. Macbook Air. Jednak mimo iż to ten model jest chyba najszybciej kojarzony to świetnie radzi sobei drugi flagowiec, czyli Macbook Pro. Laptop, który zdobył uznanie wielu użytkowników. Jednak nawet najbardziej doświadczonym obsługa Macbooka Pro może sprawiać problemy. Również usprawnienie pracy przed sobą, czy zmianę nawyków. Nowi użytkownicy mają natomiast szerokie pole do popisu i sporo przyzwyczajeń do opanowania. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak radzić sobie z problemami z obsługą Macbooka Pro.

Obsługa Macbooka pro - od czego zaczać?

Najlepiej od początku. Czyli? Od podstaw. Czyli? Każde działanie jakie obejmuje obsługa Macbooka Pro ma gdzieś swój początek.  I to tam należy zaczynać. Chociażby dla nauki, weryfikacji naszego działania, ale również wdrożenia cennych usprawnień i pozbycia się szkodliwych nawyków.

Nowe oprogramowanie - aby zainstalować nowe oprogramowanie na Macbooku Pro, należy najpierw pobrać plik instalacyjny z internetu. Następnie należy kliknąć na ikonę pliku i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. W przypadku problemów z instalacją, warto skorzystać z naszej pomocy technicznej. Jeżeli chcesz doinstalować pomocne aplikacje zapraszamy do artykułu o wybranych 5 darmowych pomocnych aplikacji na Mac.

Zbędne aplikacje - żeby odinstalować niepotrzebne aplikacje z Macbooka Pro, należy najpierw otworzyć Finder, a następnie przejść do folderu "Applications". Następnie należy kliknąć na ikonę aplikacji, którą chcemy odinstalować, i przeciągnąć ją do kosza. W przypadku problemów z odinstalowaniem aplikacji, warto skorzystać z pomocy technicznej Apple.

Obsługa Macbooka PRO

Tak wygląda z początku obsługa Macbooka Pro - co dalej?

KOlejne bezcenne umiejętności jakie daje opanowana obsługa Macbook Pro to:

Kopia zapasowa danych. Należy wybrać opcję "Back Up Now" w ustawieniach iCloud. W przypadku korzystania z zewnętrznego dysku twardego, należy podłączyć go do komputera i skorzystać z programu Time Machine.

Umiejętność (bez paniki) przywrócania systemu - najpierw wykonaj kopię zapasową danych. Następnie należy uruchomić komputer z trybu Recovery, wybrać opcję "Reinstall macOS", a następnie postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem - popularność Macbooków sprzyja wystawianiu ich na działąnie złośliwego oprogramowania o przeróżnej charakterystyce. Zarówno na szkoleniach jak i w wachlarzu naszych usług mamy zabezpieczanie Macbooka Pro przed wirusami. Ogólnie ujmując należy zainstalować program antywirusowy. W App Store można znaleźć wiele bezpłatnych aplikacji, które chronią komputer. Warto jednak wiedzieć, które działają dobrze, a któe nie. I pamiętać, ze bezpieczeństwo danych zalezy przede wszystkim od użytkownika - czyli od Ciebie. Trzeba koniecznie amiętać o aktualizowaniu systemu i oprogramowania, co pozwoli na wykrycie i usuwanie ewentualnych zagrożeń.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Obsługa Macbooka Pro

Firma Apple wypuściła na rynek kilka modeli komputerów osobistych. Między innymi Macbook Pro, jako jedną z młodszych wersji kultowego MacBooka. To nie tylko charakterystyczna stylistyka, ale też znakomite możliwości pracy i dostosowania do indywidualnego użytkownika. Warto zatem poświęcić trochę czasu i chęci, aby obsługa Makbooka Pro nie powodowała problemów. System Mac OS jest wydajny, ale wymaga poznania jak wygląda prawidłowa obsługa Macbooka Pro. Wynika to z dość istotnych różnic między system Mac, a Windows, Linux czy innymi OS. Żeby płynnie korzystać z MacBooka Pro przydatna jest nie tylko producencka instrukcja obsługi Mac OSx, ale i specjalista, który sprawnie poprowadzi nowego użytkownika przez początki z Mac OS.

Jak wygląda obsługa Macbooka Pro? My wiemy. I Państwo mogą dowiedzieć się tego od nas.

Prawidłowa obsługa Macbooka Pro daje stabilność systemu, niezawodność pracy i bezpieczeństwo danych. Liczba wezwań pomocy technicznej do Mac'ów jest kilkakrotnie mniejsza niż do Windows. Dlatego polecamy Państwa uwadze nasze kursy "obsługa Macbook Pro". Ten wydatek przekłada się w dłuższej perspektywie na spore oszczędności.

Forma Mac szkoleniaObsługa Macbooka Pro

  • Szkolimy w naszej siedzibie, u klientów lub w uzgodnionych lokalizacjach.
  • Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy, a nawet popołudniami i wieczorami.
  • Szkolimy małe grupy i indywidualnie. Wykłady prowadzimy dla dużych grup.

 

2 POZIOMY:

- PODSTAWOWY - Standardowe szkolenie dla nowego użytkownika to 16h. Wychodzimy z założenia, że użytkownik miał wcześniej kontakt z systemem Windows. Jeśli nie, to dobieramy odpowiednio rozszerzony program kursu. Uczymy podstawowego korzystania z systemu i wydajnej pracy, konfiguracji systemu i podłączenia urządzeń peryferyjnych.
- ZAAWANSOWANY - Koncentrujemy się na bardziej zaawansowanych różnicach między systemami, uczymy tricków Mac, zarządzania systemem, optymalizacji i automatyzacji pracy. Program szkolenia przystosowany jest do rodzaju pracy kursanta oraz problemów, z którymi mierzy się najczęściej.

Szkolimy w Warszawie i największych miastach Polski.

Polecamy nasz program „Mac Akademia” – komplet szkoleń i warsztatów dedykowany zarówno dla małych firm prywatnych, korporacji, instytucji państwowych, szkół jak również klientów indywidualnych.

 

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz