You are currently viewing Mój Pierwszy Mac

Mój Pierwszy Mac

Mój pierwszy Mac

Mój Pierwszy Mac

Wyjęty z pudełka, pachnący jeszcze nowością pierwszy mac. Co teraz? Dla większości nowych właścicieli teraz zaczynają się schody. Gdzie jest przycisk start? Jak to się wyłącza? Gdzie są moje programy? Jak wygląda obsługa tego dziwnego Touch Pada (zwanego w tym przypadku Gładzikiem)? Spokojnie. Pytań będzie jeszcze więcej ;-).

Mój Pierwszy Mac - Szkolenia.

Z myślą właśnie o takich nowych użytkownikach przygotowaliśmy nasze krótkie szkolenie, które pozwoli szybko zaprzyjaźnić się z naszą nową zabawką. Szkolimy oczywiście nie tylko z obsługi Mac ale też z większości programów dostępnych na niego. Dodatkowo możemy pomóc w skonfigurowaniu iPhone, iPada czy Apple Watcha tak aby jak najlepiej z nim współpracowały. Nasze podstawowe szkolenie dzielimy na dwie części.

Obsługa Mac:

W pierwszej części:

Pokazujemy system operacyjny Mac OS. Tłumaczymy jak znajdywać pliki i programy. Wyjaśniamy gdzie można znaleźć odpowiednik przycisku start. Wskazujemy jak uruchomić programy. Czyli pozwalamy odnaleźć znane użytkownikom elementy systemu Windows w Mac OS. Warto wiedzieć że część elementów nie ma odpowiedników a część jest zupełnie inna. Na szczęście wiele elementów systemu Mac OS jest znacznie lepsza niż te dostępne w Windows. Nie tłumaczymy całego systemu operacyjnego. Koncentrujemy się tylko na najważniejszych jego elementach, tych które są używane przez wszystkich jego użytkowników.

W drugiej części:

Staramy się wskazać i wyjaśnić elementy systemu operacyjnego, które będą używane przez osobę szkoloną. Są to elementy specyficzne dla branży lub prywatnych zainteresowań osoby szkolonej. W pierwszej części najczęściej dowiadujemy się co robi zawodowo lub prywatnie (zależnie od tego do czego będzie używany Mac) osoba, którą szkolimy. Dzięki tej wiedzy możemy skupić się tylko na tych częściach znacznie skracając czas szkolenia.

Po przeprowadzeniu podstawowego szkolenia sugerujemy zrobić kilkudniową przerwę tak aby osoba szkolona miała czas na przyswojenie nowej wiedzy i przećwiczenie jej. W większości przypadków takie szkolenie jest wystarczające. Dla osób, którym nasuną się nowe pytania możemy zorganizować dodatkowe spotkania.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

 

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz