You are currently viewing Windows 10 na Mac

Windows 10 na Mac

Windows 10 na Mac

Istnieją 2 sposoby instalacji Windowsa 10 na Mac. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. Obydwa sposoby można opisać następująco. Pierwszy polega na tym aby zainstalować jeden system wewnątrz drugiego. W efekcie aby zobaczyć Windows 10 na Mac będziemy musieli najpierw uruchomić Mac OS. W tej sytuacji obydwa systemy uruchomione są równocześnie. Drugim rozwiązaniem jest instalacja naprzemienna. W tej sytuacji mamy dwa oddzielne systemy.

Windows 10 na Mac - co jest potrzebne?

Potrzebujemy następujących rzeczy aby przeprowadzić instalację Windows na Mac:

1. Klucz potwierdzający nabycie Windows 10. Można też zdobyć klucz do darmowej wersji Windows 10.

2. Mac z zainstalowanym Mac OS. Najlepsza będzie najnowsza wersja Mac OS.

3. Program do instalacji naprzemiennej lub wewnętrznej.

Windows 10 na Mac - którą instalację wybrać?

Rozwiązanie naprzemienne lepiej będzie się spisywać dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują maksymalnej mocy obliczeniowej swojego komputera. Windows w tym trybie dostaje dostęp do całości mocy obliczeniowej Maca i tak samo pracuje Mac OS. Instalacja Window  wewnątrz Mac OS pozwala na bardzo szybkie przełączanie się między systemami ale Windows będzie miał dostęp tylko do części mocy obliczeniowej Maca.

Podsumowując: jeśli wykonujesz prace biurowe powinna wystarczyć Ci instalacja wewnątrz Mac OS. Jeśli Windows 10 będzie potrzebny do cięższych prac (prace graficzne, gry, renderowanie itd). To sugerujemy rozwiązanie naprzemienne.

Windows 10 na Mac - bezpieczeństwo Windowsa i bezpieczeństwo Mac OS.

Windows zainstalowany na Mac podlega tym samym zagrożeniom co zwykły Windows. Jest więc zagrożony wirusami, malware itd. Nie wpływa to na bezpieczeństwo Mac OS. Ten system nadal będzie tak samo bezpieczny jak był.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz