You are currently viewing Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon? Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Lg, Motorola, HTC, Siemens lub iPhone?

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon? Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Lg, Motorola, HTC, Siemens lub iPhone?

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?

Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Lg,

Motorola, HTC, Siemens lub iPhone?

Kupiłeś nowy telefon (Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Lg, Motorola, HTC, Siemens lub iPhone - nie ma to znaczenia) i chcesz przenieść kontakty ze starego telefonu na nowy?

Przygotowaliśmy krótki filmik jak przenieść kontakty z jednego iPhone na drugi.

 

Jak przenieść kontakty? Oto ogólny opis jak to zrobić:

Jak przenieść kontakty - skrót.

Oto krótki opis procedury:

1. Robimy backup

2. Zabezpieczamy backup

3. Importujemy kontakty do outlooka

4. Importujemy kontakty do gmaila (opcjonalne)

5. Importujemy kontakty do nowego telefonu

 

Pierwsza zasada to backup. Najważniejsze aby zabezpieczyć obecne kontakty. Prawdopodobnie jeszcze nie robiłeś niczego takiego. W czasie różnych prac nad kontaktami mogą one przypadkowo ulec usunięciu. Czy jest to Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Lg, Motorola, HTC, Siemens czy iPhone - nie ma to większego znaczenia, odzyskanie usuniętych kontaktów będzie bardzo trudne i drogie. Dlatego zacznij od zabezpieczenia kontaktów.

Dla wszystkich zainteresowanych polecamy kurs excel

kurs excel


K
ażdy z głównych producentów zapewnia oprogramowanie do wykonania backupu ściągnij sobie takie oprogramowanie i poprzez podłączanie telefonu do komputera za pomocą kabla USB. Wykonaj kopię bezpieczeństwa. PAMIĘTAJ! To jest bardzo delikatna sprawa - możesz przypadkowo usunąć sobie kontakty.

Jak przenieść kontakty? Zapraszamy też na nasze szkolenia apple.

Drugim elementem procesu jest zabezpieczenie pliku backupu. Program (czy jest to Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Lg, Motorola, HTC, Siemens lub iPhone - nie ma to znaczenia) stworzył plik w którym są Twoje kontakty. Zanim przejdziemy do procesu przenoszenia kontaktów na inny telefon powinniśmy je gdzieś zabezpieczyć. Najlepszym sposobem jest wypalenie kontaktów (w pliku backupu) na płycie cd. W ten sposób Twoje kontakty będą bardziej bezpieczne niż na pendrive.

Teraz możemy przejść do przenoszenia kontaktów. Największym problemem w takim przypadku jest brak kompatybilności plików starych kontaktów z nowymi. Dlatego dobrze wykorzystać jakieś wspólny program. Najczęściej jest to Outlook. Jeśli używamy Outlooka jako programu pocztowego dobrze jest najpierw wykonać backup bazy danych maili i kontaktów oraz stworzyć nową tożsamość aby nie połączyć przypadkowo kontaktów z outlooka z tymi z telefonu. Aby przenieść kontakty z telefonu do outlooka używamy tego samego oprogramowania którego użyliśmy do wykonania backupu. Program powinien posiadać kreator który poprowadzi nas krok po kroku poprzez proces.

Gdy mamy już kontakty z telefonu w outlooku możemy przejść dalej. Jeśli nasz nowy telefon ma mieć stały dostęp do internetu lub ma kartę wi-fi sprytnym rozwiązaniem jest synchronizacja naszych kontaktów z kontem gmail. Dzięki temu w przyszłości nie będziemy musieli robić całego procesu przenoszenia kontaktów jeszcze raz. Dodatkowym plusem jest to że nasze kontakty będą w koncie gmail gdzie będziemy mogli z nich korzystać lub synchronizować z nim inny telefon. Dzięki temu możemy mieć kilka telefonów z tą samą bazą kontaktów bez potrzeby ręcznej synchronizacji.

Jak przenieść kontakty? Brak internetu.

Jeśli nasz telefon nie będzie miał stałego dostępu do internetu lub jeśli nie chcemy trzymać kontaktów w koncie gmail to musimy zająć się importem kontaktów na nasz nowy telefon. W tym celu instalujemy oprogramowanie nowego telefonu. Następnie przeprowadzamy proces synchronizacji kontaktów na telefonie z kontaktami w outlooku. Możemy też opcjonalnie wgrać kontakty za pomocą importu z pliku csv lub wab jeśli wcześniej wyeksportowaliśmy kontakty do takiego pliku.

Potrzebujesz więcej pomocy? Polub nas na facebook.com/uslugi.informatyczne i tam zadaj nam pytania.

Polecamy również stronę. www.kursy-photoshop.pl - dla wszystkich chcących nauczyć się obsługi tego fantastycznego programu.

Można powyższe prace przeprowadzić zarówno na Windows jak i na Mac ale jeśli potrzebny jest Windows na Macu to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo – szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub kursy online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKT:


Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook