Początki z macbookiem

Przez początki z macbookiem przechodzi każdy użytkownik, rozpoczynający pracę na tej maszynie, jak również przesiadający się z Windowsa. Kto ma łatwiej? Trudno jednoznacznie to określić. Jeśli mac jest naszym pierwszym komputerem osobistym - nie mamy nawyków, również tych złych. Nie trzeba przenosić danych, synchronizować kont itp. Wszystko zaczynamy od podstaw, a zatem "na czysto".  Natomiast użytkownicy pracujący dotychczas na Windowsie znają już pewne uniwersalne schematy użytkowania i podstawowe zasady dziłania systemu operacyjnego, jaki on by nie był. Dodatkowo silnie warunkujące decyzję i sprawność opanowania obsługi magbooka są indywidualne cechy użytkownika, zarówno jego cierpliwość, doświadczenie, ale też umiejętności logicznego myślenia, itp. Macbook Air jest to niewątpliwie wydajna i stabilna maszyna z możliwością synchronizacji z innymi urządzeniami Apple i podłączeniem urządzeń peryferyjnych. Ale czy wiesz jak je najefektywniej wykorzystać i jak to wszystko wykonać? Teraz wyobraź sobie, że masz wykonać pierwsze kroki z Macbook Air samodzielnie.

Co musisz wiedzieć, gdy planujesz początki z macbookiem?

Planując początki z macbookiem trzeba przemyśleć kilka kwestii. Najważniejsze z nich wymieniamy poniżej.

 • przeznaczenie macbooka - to pozwoli określić minimalne wymagania techniczne, a następnie dobrać określony model
  warto również zwrócić uwagę na kilka kolejnych kwestii, np.:
 • doświadczenie w dotychczasowej pracy z systemami Mac i WIn
 • umiejętności nauki nowych elementów, włącznie z przestawieniem się na inne zasady obsługi macbooka i zmiana nawyków, jeśli takie posiadamy
 • budżet jakim dysponuje przyszły użytkownik - to równiez pozwoli na ew. cięcia w parametrach, przy zachowaniu wymaganej wydajności
 • czy i jakie urządzenia chcemy zsynchronizować z komputerem - rodzaj i marka
Początki z Macbookiem
 • czy potrafimy uczyć się samodzielnie, czy jednak lepiej przysfajamy wiedzę, gdy jesteśmy uczeni przez profesjonalnego instruktora
 • czas jakim dysponujemy na naukę i poznanie nowego komputera lub/i nowego systemu operacyjnego

Szkolenie które obejmuje początki z macbook? Oczywiście!

Jeśli głównymi priorytetami są czas i sprawność nauki, oraz oszczędzenia Pańśtwa bezcennych nerwów sugrujemy zapisanie się na kurs z zakresu obsługi maca. Na takim skzoleniu poznacie Państwo zarówno podstawy pracy z macbookiem, ale równieżpomożemy skonfigurować go według Pańśtwa potrzeb oraz zsynchronizować konta i urządzenia. Jeśli wybierzecie się Państwo kurs jeszcze przed zakupem komputera - pomożemy w jego doborze, a następnie przeprowadzimy cały kurs już na Pańśtwa pachnącej nowością maszynie mac. Przeprowadzimy kompleksowy kurs obsługi systemu mac OS, i nauczymy organizacji systemu, pokarzemy jak usprawniać pracę i na co uważać.  Wszystko w bezstresowej atmosferze zprofesjonalnymi szkoleniowcami, którzy również przywatnie są pasjonatami sprzętu marki Apple i sami go używają w codziennym życiu. Dlatego też z pasją i chęcią uczą innych jak korzystać wydajnie i z przyjemnością z urządzeń Mac.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo, szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Początki z Macbookiem

Jak wyglądają początki z Macbookiem? Oj, różnie... My to wiemy doskonale. Z samodzielnych doświadczeń naszych kursantów i też z poczynań naszych instruktorów oraz serwisantów. Apple to różnego przeznaczenia sprzęt elektroniczny. Również komputery osobiste. Typowe Macbooki, Pro, Air i klasyczni prekursorzy iMac'i. Macbooki pracują na systemach Apple, czyli Mac OS.  Są intuicyjne w obsłudze, lecz różnią się istotnie od systemu Win. Początki z Macbookiem to wiele funkcji i współpraca z pozostałymi urządzeniami Apple i innych marek. Ale jak używać Macbooka i Mac OS? Nie musicie Państwo wszystkiego wiedzieć. Od tego jesteśmy my. I nauczymy wszystkiego, co trzeba, oszczędzając Państwa cenny czas i bezcenne nerwy.

Pierwszy raz przed Macbookiem - jak, gdzie, i kiedy?

Kursy całościowe z urządzeń Apple i systemu Mac:

Instrukcja obsługi Macbook Air

Początki z Macbookiem - Kursy z konkretnych modeli:

Początki z Macbookiem - sprzęt, zakres, forma.

Szkolimy z obsługi wszystkich modeli Macbook. Zapewniamy sprzęt, choć zalecamy przyniesienie z własnego Maca. Pozwoli to dostosować urządzenie do indywidualnych wymagań w trakcie kursu. Pomożemy skonfigurować urządzenia Apple, drukarki, dyski i inne.

Szkolimy indywidualnych użytkowników, ale też różnej liczebności grupy. Dla dużych grup proponujemy wykłady z ciekawymi przykładami. Szkolimy doraźnie, lub w programach kilkudniowych. Również popołudniami i weekendowo.
W czasie szkolenia pokazujemy podstawy systemu Mac OS i elementy, które różnią go od innych systemów. Zaczynamy od najważniejszych, jak dock, biurko czy finder. Dalej omawiamy mniej widoczne elementy. Natomiast w ostatniej części pokazujemy informacje szczególnie ważne dla danego kursanta.

 

POZIOMY

 • Początkujący -nauka krok po kroku, przydatne informacje i ćwiczenia. Wdrożenie w środowisko Mac.
 • Zaawansowany - ugruntowanie wiedzy podstawowej. Przedstawienie funkcji zaawansowanych i tricków Mac, automatyzacja i optymalizacja pracy, bezpieczeństwo danych i organizacja pracy.

 Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych i online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze inne kursy:

KONTAKTY:

Grzegorz Sobótka

603377273

g.sobotka@grandkom.pl

Facebook

Dodaj komentarz